Ubytování Dukelská

Aš a okolí


Vítejte v Aši.

Vydejte se na výlet do nejzápadnějšího města České republiky. Díky své bohaté historii, přírodním krásám a vřelé komunitě nabízí Aš nádherný zážitek pro všechny návštěvníky. Ať už jste nadšenec do historie, milovník přírody nebo prostě hledáte klidný útěk z ruchu velkoměsta, Aš má pro každého něco. Město je dobře napojeno na silnici i veřejnou dopravu, včetně přeshraniční infrastruktury, takže je ideální destinací pro výlety pěšky, na kole, po silnici i po železnici.

zajímavé stránky:
aktivity-památky
město Aš


Historické dědictví:

Aš a okolní města se mohou pochlubit historickým dědictvím, které trvá staletí. V parku Historie, najdete pomník Martina Luthera, který je jediný v zemi. Můžete se vydat na procházku k vrchu Háj, na němž stojí masivní kamenná rozhledna z let 1902 – 1904 se čtyřmi patry. Nenechte si ujít návštěvu bývalého zámku Zedwitzů, které dnes slouží jako městské muzeum zaměřené na slavnou tradici výroby textilu. Projděte se expozicí i přilehlými zahradami a obdivujte úchvatné výhledy na okolní krajinu.Venkovní potěšení:

Milovníci přírody se při poznávání Aše a okolí ocitnou v ráji. Město je obklopeno zvlněnými kopci, svěžími lesy a klidnými rybníky, které nabízejí nekonečné možnosti pro outdoorové aktivity v létě i v zimě. Vydejte se na pěší nebo cyklistické dobrodružství malebnou krajinou, navštivte nejzápadnější bod České republiky i turistický cíl Trojmezí, kde se nachází trojstátí Čech, Bavorska a Saska.


více info: bikecentrum-smrciny


Kultura a festivaly:

Město oslavuje své kulturní dědictví prostřednictvím živých festivalů a akcí. Zažijte atmosféru během každoročních akcí Ašské sklepy, Beerfestu a Letních městských slavností, při kterých si můžete užít koncerty a zábavu pod širým nebem.

Výlety a atrakce v okolí:

Pokud chcete prozkoumat okolí Aše, najdete mnoho pozoruhodných destinací v dosahu. Vydejte se na výlet do známého lázeňského trojúhelníku Františkovy Lázně, Karlovy Vary a Mariánské Lázně, které jsou známé svými minerálními prameny a velkolepou architekturou. Objevte historické město Cheb, divy hradu Loket nebo si vychutnejte klidnou atmosféru nedalekého Slavkovského lesa a mnoho dalších kulturních a přírodních krás.

předpověď počasí - Aš